Návrat na Moravu s extásou

Tak na tento prelietavý júlový týždeň si spomínam celkom živo. Myslím že nám to začalo niekedy v piatok doobeda ked sme sa s Mesom dohadovali že vybehneme niekam na ryby. Nevedeli sme do poslednej chvíle kam presne pôjdeme tak sme sa rozhodli že sa jednoducho stretneme na jadnom krásnom leknami zarastenom jazere nedaleko môjho domu. Aj tak bolo. Ja som prišiel k jazeru o čosi skôr a tak som si nahil, vytiahol stoličku a čakal som na Mesa. Zámerne som sa ani veľmi nevybaloval lebo som vedel že tu

Budíček ako sa patrí!

Opäť sa blíži štátny sviatok a ja si beriem v práci ešte deň volna. To znamená že strávim na svojom obĺúbenom štrkovisku 48 hodin plných očakávania kedy sa ohlási hlásič. Po príchode na jazero som si našiel lovné miesto a s člnu pokladám prvú montáž, kde som na montaž našil samotnu 21mm guličku Devill Krill a zopár som ich ešte prihodil k montáži. Druhá montáž smerovala do vody s odhodu kde na konci bola samotná 21mm gulička 3XL preliata dípom 3XL a zopar ešte v PVA-čke k tomu. A táto bola aj ús

Dvě jarní krátké vycházky

V březnu jsme se vydali s Jirkem na první dvě krátké výpravy k vodě, vybrali jsme si dvě vody v okolí našeho bydliště. Doma jsme si připravili PVA balíčky z našeho PVA systému, do kterého jsme dali drcený boilies a method mix. Když přišel den první výpravy, tak jsme navázali návazce ze šňůrky X-FACTOR 15lb a háčku Viper velikosti 6 o délce cca 20 centimetrů a na vlas našili boilies o velikosti 16 milimetrů. První záběr přišel Jirkovy a byl to kapr cca 15 centimetrů, který se odháčkoval už ve vod

Dva životné okamihy

Na koniec leta a začiatok jesene roku 2016 nezabudnem do konca svojho života. V tomto období sa v mojom súkromnom ale aj kaprárskom živote stali dva veľmi významné okamihy. Zo súkromnej stránky išlo asi doposiaľ o najkrajší deň v mojom živote. Po takmer desiatich rokoch sme spečatili s mojou snúbenicou a teraz už manželkou Sandrou náš vzťah manželstvom. Bol to naozaj výnimočný deň a obom nám zostali a do konca života aj zostanú krásne spomienky.

Môj prvý zig-rig

Počas chladných zimných večerov som dlho rozmýšľal ako sa mi darilo v sezóne 2016, či som si splnil ciele a aké zážitky som zažil pri vode. Medzi moje ciele patrilo prekonať svoj osobák, čo sa mi aj podarilo a vyskúšať chytať na zig rig. V tomto článku by som vám chcel priblížiť príbeh práve o spomínanom zig rigu.

Lov kaprov v zarastených vodách

Počas zimných dní na prelome roku 2015 a 2016 som si dal cieľ začať sa venovať lovu kaprov na jednej zo zarastených vôd organizácie, v ktorej som členom. Teraz je tu opäť zima a čas na zrekapitulovanie sezóny, ktorú som strávil hlavne na tejto zarastenej vode.

Letný lov kapra na bahne

Táto moja výprava sa odohrala v lete roku 2016. Väčšinu svojich výprav dôkladne plánujem a pripravujem ale toto bola čistá improvizácia. Moja partnerka odcestovala na víkend do zahraničia a mne sa tak naskytla chvíľka času ktorý som mohol stráviť pri vode.

Říjnová 48hodinovka

Chalani Libor a Jirko zajtra skoro ráno balia veci a vyrážajú na 48 hodín k vode. Aj oni budú nepretržite online a vy môžete sledovať priamo tu alebo na našej FB stránke ako sa im darí. Chalani držíme palce a Petru zdar !

Keď z minima vyťažíš maximum ;)

Prúty nahodené, tak ideme trošku prikŕmiť. K rákosiu čo máme pri našom brehu rozhadzujeme len partikel pozostávajúci z uvarenej kukurice, repky, pšenice a tigrieho orechu. Ten na tomto jazere považujeme za TOP návnadu a nástrahu!!!

Netradične skorý začiatok sezóny 2016

Na rozdiel od minulej sezóny, sa mi sezóna 2016 začala pomerne skoro. Už vo februári som absolvoval pár jednodňových vychádzok na moje obľúbené jazero neďaleko môjho domova. Veľká výhoda tohoto obdobia je že množstvo rybárov ešte ani nerozmýšľa o tom že by išli k vode a preto rybársky tlak na takéto vody je pomerne nízky.

5 dňová marcová výprava za kaprami

Ako dobre viete tak cez zimu malo kto chodí na ryby dlhšie ako na pár hodín. My sme sa s kamarátom Mišom rozhodli že pôjdeme na 5 dňovú výpravu