Minulý týždeň som strávil 6 dní na Slovenskej zväzovke s cieľom uloviť kapra, ktorého sa podarilo chytiť len nedávno no jeho váha ma okamžite nakopla vrátiť sa na túto vodu, kde sa mi do teraz vôbec nedarilo. K vode som prišiel v nedeľu poobede a hneď som sa vrhol na sondovanie dna a nájdenie horúcich miest, ale ako to už na takýchto bagroviskách chodí hrán a sľubných miest tam bolo neúrekom! Po prvej noci sa podľa predpovede malo rapídne zmeniť počasie čo sa aj potvrdilo, horúce dni a noci vystriedali ustavičné búrky, silný vietor a ochladenie o 10 stupňov.

Predpokladal som, že zmena počasia by mohla rybám prospieť. Bol som nemilo prekvapený keď za 3 dni som dokázal urobiť len 1 záber no aj ten som nepremenil L. Zmena nastala až po prehodnotení miest pokladania montáži. Všimol som si aktivitu rýb na druhej strane jazera a tak som sa rozhodol, že jednu montáž položím na noc práve tam. Pokus sa vydaril, keďže hneď prvú noc som mal 2 zábery z toho miesta, no váhová kategória rýb nebola ani z ďaleka taká, kvôli ktorej som tu bol.  

Ďalšie dni a noci som pokladal montáže už len na toto miesto ale riadne som pritvrdil, na oba prúty putovali na kameň vysušené boile vo veľkostiach 2x24mm a k nim som zakaždým prihodil 3-4 guličky a to bolo celé. Až do konca výpravy sa mi pravidelne každú noc z tohto miesta podarilo spraviť 1 až 2 zábery ale váha rýb sa stále hýbala do 6kg, čo už nie vždy sa darí ;)

UCB Mišo Sakoš