Spolok UltimateCarp

    Spolok UltimateCarp bol založený v roku 2015 a jeho hlavnou prioritou a snahou je pozmeniť smerovanie rybolovu a kaprariny trochu iným smerom ako doteraz. Spolok sa skladá z partie priateľov, ktorých spája jedna spoločná vášeň a tou je lov kaprov.
    Jednou z hlavných myšlienok založenia oficiálne prvého spolku tohoto typu u nás, bolo ukázať širokej verejnosti ale hlavne kaprárom iný smer napredovania kaprariny. Ľudský vzťah k prírode, tradíciám a lovu kaprov je od prvého nahodenia zakorenený v každom z nás. 
   
    Kaprarina už dávno nieje len o love kaprov. Táto vášeň sa každému ortodoxnému kaprárovi vryje pod kožu a stáva sa z jednoduchého lovu kaprov na miestnych vodách životný štýl a vášeň. Žime spolu týmto novodobým fenoménom a zdieľajme medzi sebou svoje skúsenosti, poznatky či úspechy.


     Chalani zo spolku UltimateCarp spoločne absolvujú rôzne kaprárske preteky, spoločné výpravy či výstavy, ktoré dokumentujú na papier, či pomocou fotoaparátov alebo videokamery. Všetku túto dokumentáciu pravidelne aktualizujeme a môžete ju sledovať na našej webovej stránke alebo na našich stránkach na FaceBooku v profile UltimateCarp, na Twittri či Instagrame v profile UltimateCarpSK alebo na našom YouTubovom kanály, ktorý má názov UltimateCarp TV

    Kaprarina sa bohužiaľ za posledné roky veľmi zmenila a odklonila od svojho tradičného štandardu vo vzťahu k prírode a lovu rýb ako takých. Práve od tohoto by sa celý spolok UltimateCarp chcel odraziť a poukázať na rapídnu zmenu späť k tradícii. UltimateCarp je nezávislý samostatný spolok, ktorý sa ale na druhú stranu nebráni žiadnej rozumnej spolupráci s inými subjektmi, osobami, klubmi či značkami s rovnakou filozofiou myslenia.

    Komunikačné a mediálne kanály spolku UltimateCarp fungujú nie len ako propagácia ale taktiež sa snažíme pre našich divákov zabezpečovať dôveryhodné informácie z rôznych kaprárskych podujatí, výstav či online prenosov z pretekov. 
    Budeme radi ak sa bude spolok UltimateCarp rozširovať o nových členov z rôznych kútov sveta, ktorý majú totožný pohľad na kaprarinu a sú ochotný sa podeliť s ostatnými o svoje úlovky, videa či skúsenosti v rámci športového rybolovu.


SPOLKOVÉ PRAVIDLÁ

    Pre udržanie aktivity a kvality spolku UltimateCarp boli stanovené nižšieuvedené pravidlá, ktoré vyplívajú ako povinosti pre každého riadneho člena spolku. Taktiež sú v jednotlivých bodoch ustanovené možnosti a kľubové benefity pre členov spolku.
 

1. Každý člen musí byť športový rybár a musí striktne dodržiavať lovnú fylozofiu CHaP (bez privlastnenia úlovku).

2. Každý člen musí za každú sezónu vytvoriť aspoň 5 správ od vody z jeho rybárskych výprav. (text + foto) prípadne 2 videa za sezónu.

3. Každý člen ma možnosť sa zúčastniť na spoločnej klubovej výprave s ostatnými členmi ktorá sa uskutoční na vopred dohodnutom revíri a vo vopred stanovenom čase, v časovóm horizonte minimálne raz ročne.

4. Každý člen má možnosť zúčastniť sa akejkoľvek spoločenskej akcie aj mimo rybolovu (posedenie atď).

5. Žiaden člen nesmie vedome škodiť spolku a ani poškodzovať meno spolku. V opačnom prípade budú musieť byť voči nemu vyvodené patričné následky. 

6. Vnútrospolkové informácie a diskusie sú súkromnou záležitosťou spolku. Žiaden člen nemá právo ich vynášať za hranice spolku. Ak sa tak stane člen bude zo spolku vylúčený.

7. Na žiadnych mediálny kanáloch (foto, video a iné) nesmie byť spomenutá reklama akéhokoľvek iného subjektu (výrobca, značka, rýbník, rybárske potreby a iné) pokiaľ nie je dohodnutá trvalá spolupráca. Pri tomro vzťahu musia byť presne stanovené podmienky medzi oboma dohodnutými subjektmi.


Platné od 01.01.2016