Dlho som sa trápil na novej pre mňa neznámej vode. Celkovo som tam strávil 8 vychádzok bez akéhokoľvek náznaku aktivity na mieste kde som mal nahodené. Skúšal som rôzne montáže, rôzne priemery guličiek od 24mm až po 10mm pop up. Totalne ignorovali všetko čo som tam poslal. Nakoniec sa na mňa šťastena obrátila a ja som konečne podobral dorastenca a v duchu som si vravel, že som im prišiel na chuť. No neprišiel. Ďalšie vychádzky na to miesto som ostal zase bez záberu tak som sa rozhodol, že si pohľadám noveho fleka kde by som mohol skúšať svoje šťastie.

Po potulkách popri jazere, premýšlaní kde by to mohlo byť zaujimave som našiel jedno miesto ktoré ma zaujalo. Tak som si vzal prut a skúmal štruktúru dna. Objavil som zaujimave prechody dna a hlavne kopec popadaných stromov vo vode tak som si povedal, že tomu miestu dám šancu a skusim ho par dní. Tak som si na další deň zobral krmenie, pruty a zakladnú výbavu a išiel skusit šťastie. Pre docielenie rýchleho záberu som skusil methodmix a Ronie Rig a anasovú popečku a to kapríčkom do 50cm chutilo čo ma tešilo. No ale chcel som docieliť záber od väčšej ryby tak na druhý prut som skúsil dať 24mm boilies a dostatočne prikrmiť. No bohužial bez záberu ale tomu miestu som veril. Večer pred odchodom som dokrmil ešte jedno kg boiliesu na ďalšie ráno. Ráno po príchode na vodu som hneď nahodil na predkrmené miesta a do 10 min prišiel prvý kontakt a stým aj prvá väčšia rybka

Na obed som od vody musel ísť domov ale povedal som si že večer pridem skúsiť svoje šťastie znovu, tak pri odchode som dokrmil. K vode som sa vrátil okolo šiestej, nachystal oba prúty no a vsadil som 24mm boilies na obe udice. Do chvílky ohlásil priposluch prvý pip, nakukol som na prut a ten sa zatriasol, nasledoval prutký ohyb špičky a jazdaaa. A tento kaprík odštartoval neskutočnú sériu zaberov.

Pri vode som strávil 6 hodín a za tých 6 hodin sa mi podarilo prekabátiť 5 kapríkov vo váhovej kategorie od 10kg do 14,5kg. Bolo to nieco neskutočné a pre mňa super zážitok na ktorý nikdy nezabudem. Kapríci boli krásny, zdravý a ich bojovnosť ma až prekvapila. Ale to som ešte netušil čo mi tá voda, to miesto ešte pošlú na háčik a to že si vytiahnem svoj osobák tak v to som ani nedúfal. Vodu som naštevoval podľa pracovných dní ale skoro každý deň som si chodil predkrmovať. Každu vychádzku ktorú som absolvoval som odchadzal vysmiaty s peknou fotkou kapríka na pamiatku. Každú vychádzku sa mi podarilo prekabátiť kaprika.

Jedného dňa po prichode k vode bolo ale všetko uplne inač. Pruty nahodené a tíško mlčal priposluch. V hlave mi išli myšlienky – neoplietla sa mi montáž? Mám to všetko správne nahodené? Netrpezlivo som pozeral na hodinky a doba koncu rybolovu sa blížila, mohlo sa chytať iba do pol noci. O 23:15 pozerám na telefón a vravím priatelke že idem pomaličky baliť veci a v tom “pip” pribehol som k prutom sledujem špičku a ta sa jemno prihla a nasledoval další “pip”. Povedal som si je tam niečo. Pridvihol som udicu a v tom začalo peklo pre môj naviják. Silný ťah, udica ohnutá a ryba si robila čo chcela a nedalo sa ju ovladať, myslel som si že mám na prute sumca a až do poslednej chvíle som tomu aj veril.

Ale keď sa predomnou objavilo to obrovké telo kapra, tak som ostal v šoku. V tom som sa modlil, prosím len nech ju nestratím. Rybu som cca po 30 minutách podobral a dal do podložky a neveril som vlastným očiam. Rychlo rybu odvážiť, zdokumentovať a pustiť späť kde patrí. Váha sa mi zastavila na neskutočných 23,47kg. Po odrátaní saku čistá vaha ryby bola 22,59 a ja som si chytil svoj osobák.

Za UltimateCarp Community Erik Kršek